Wydarzenia
Złodzieje rowerów, reż. Vittorio De Sica | W samo południe
06
Listopad
2020
Pokazy filmowe Wykłady

Złodzieje rowerów, reż. Vittorio De Sica | W samo południe

Bezpłatne wejście

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wydarzenia w FINA. Na Wałbrzyskiej oprócz „Złodziei rowerów” pokażemy film Jana Komasy „Sala samobójców. Hejter”.

 

W samo południe to cykl filmów o zwyczajnych ludziach, ktrzy dokonują rzeczy niezwykłych. Prelekcje do filmów przygotuje i wygłosi filmoznawca Łukasz Jasina. Kuratorką cyklu jest Beata Zaborek.

Złodzieje rowerów, reż. Vittorio De Sica, 93 min., 1948

W 1995 roku, w stulecie narodzin kina, obraz De Siki znalazł się na watykańskiej liście 45 filmów, które propagują szczególne wartości moralne. Film opowiada historię Antonia Ricciego, bezrobotnego Włocha z czasów depresji gospodarczej tuż po wojnie. Ma on na utrzymaniu żonę i dwójkę dzieci, rozpaczliwie potrzebuje pracy i pieniędzy. Gdy w końcu dostaje dobrą pracę przy rozklejaniu plakatów, jego radość zakłóca warunek, że musi mieć własny rower. Niestety, wkrótce po rozpoczęciu pracy przez Antonia, jego rower zostaje mu ukradziony.

Wstęp

Wstęp jest wolny. Liczba miejsc ograniczona (30).

Pamiętaj, aby wydrukować i wypełnić obowiązkowe oświadczenie o stanie zdrowia (pobierz).

Zasady bezpieczeństwa

Drodzy Goście,

dokładamy wszelkich starań, aby podczas wydarzeń FINA zapewnić Wam bezpieczeństwo, dlatego prosimy o przestrzeganie następujących zasad:

– zapoznaj się z Regulaminem uczestnictwa w otwartych dla publiczności wydarzeniach FINA

– pamiętaj wydrukować i wypełnić obowiązkowe oświadczenie o stanie zdrowia; oświadczenie jest dostępne również w siedzibie FINA

– pamiętaj o konieczności zakrywania ust i nosa, gdy przebywasz na terenie FINA

– szatnia jest nieczynna do odwołania

– zachowuj dystans od pozostałych gości

– zajmij miejsce wyznaczone przez obsługę FINA

– jeśli masz objawy zakażenia zostań w domu

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od wt. do pt. w godzinach 9–17).