Wydarzenia
„Zołza”, reż. T. Konecki | Orły 2023
31
Styczeń
2023
Pokazy filmowe

„Zołza”, reż. T. Konecki | Orły 2023

Zołza, reż. Tomasz Konecki, 107 min, 2022, Polska

Anna Sobańska (Małgorzata Kożuchowska) teoretycznie ma wszystko. Jest kobietą sukcesu, która zrobiła karierę w telewizji. Znalazła miłość, którą udało jej się utrzymać – u jej boku od lat stoi wierny mąż. Dzieci też jej się „udały”. Cała rodzina mieszka razem w pięknym domu, czy może raczej: w obłędnej willi. Sobańskiej zdecydowanie jest czego zazdrościć! Tylko skoro Annie tak dobrze się wiedzie, to dlaczego zamiast tryskać radością i uśmiechem, jest cały czas spięta i pluje jadem? I jak świadczy o niej fakt, że wykłóca się nie tylko ze swoim otoczeniem, ale nawet z bohaterami jej własnych scenariuszy!?

Tomasz Konecki, twórca hitowych komedii Lejdis i Testosteron, po raz kolejny portretuje oryginalną i niezależną bohaterkę. I choć ludzie, którzy otaczają Sobańską, uważają ją za harpię i zołzę, reżyser przygląda się jej z wyrozumiałością. Twórcy przypominają nam, jak łatwo dać się zwariować, gdy ciśnienie w pracy staje się niezdrowe, a równowaga między życiem zawodowym a rodzinnym – zaburzone. Postać tytułowej bohaterki inspirowana jest Iloną Łepkowską, która wniosła do scenariusza doświadczenia z własnego życia.

Opis dystrybutora

Polskie Nagrody Filmowe Orły 2023

Polska Akademia Filmowa po raz 25. przyznawać będzie nagrody dla najlepszych polskich filmów, które w mijającym roku mogliśmy oglądać w kinach.

Uroczysta 25. gala Polskich Nagród Filmowych Orły 2023 odbędzie się 6 marca 2023 roku. Wcześniej publiczność oraz członkinie i członkowie Akademii będą mogli przypomnieć sobie filmy ubiegające się o nagrody. Zostaną one pokazane w Kinie Iluzjon. Po wieczornych seansach odbywać się będą też spotkania z twórcami kandydujących filmów.

 

Ilustracja: materiały Kino Świat