Aktualności
Ferie w małym kinie | Pokazy i warsztaty filmowe
Data publikacji: 27 / 12 / 2017

Ferie w małym kinie | Pokazy i warsztaty filmowe

Zapraszamy zorganizowane grupy dzieci i młodzieży, uczestników akcji Zima w Mieście, do wzięcia udziału w programie feryjnym w FINA! Od wtorku do piątku, od 16 do 26 stycznia, w godzinach 11:00–12:30 odbywać się będą projekcje bajek, po których zapraszamy na specjalne warsztaty nawiązujące do pokazanych produkcji.

Program

16 i 23 stycznia | Płatek śniegu

Zestaw krótkich filmów stworzony z myślą o zimowym szaleństwie. Niektórzy z bohaterów dopiero wyruszą na poszukiwanie śniegu, a inni już dobrze wiedzą jak zbudować wspaniałe igloo. Jednak na wszystkich czekają niesamowite przygody w zimowej scenerii!

17 i 24 stycznia | Wielka przygoda małej linii

Bohaterowie tego zestawu krótkometrażowych przygód nie raz wpadną w kłopoty – mała Lucy, nazywana przez mamę „myszką”, zamieni się w prawdziwą mysz, jedna z macek Ośmiornicy się zbuntuje, Pan Patyk stanie się zabawką dla psa, Tygrysek głodomorek będzie się starał znaleźć coś do jedzenia, ciasteczko ucieknie z talerza, a mała czerwona linia wyruszy w podróż! Na szczęście wszystkie przeciwności uda się im przezwyciężyć dzięki dobremu humorowi i sile przyjaźni.

18 i 25 stycznia | Różne strony świata

Filmy wybrane do tego zestawu pochodzą z różnych stron świata i odkrywają przed młodymi widzami jego nieznane zakątki. Dlaczego warto podróżować i poznawać inne kultury, obyczaje, tradycje? Czy podróż zawsze musi być realna? Czy czytanie książek, podziwianie obrazów, zdjęć i oglądanie filmów również można nazwać podróżowaniem? Z tekstów kultury możemy bardzo wiele nauczyć się o naszych rówieśnikach żyjących w innych, dalekich krajach.

19 i 26 stycznia | Chodzę do kina!

W kinie na naszych oczach dzieją się nawet najbardziej niesamowite historie. Krokodyl, mysz, słoń, żaba i inni miesz­kańcy miasteczka zwierząt wspólnie gotują zupę z kamieni, górskie szczyty dokuczają nieśmiałemu pagórkowi, a kapryśny, były jedynak opanowuje sztukę dzielenia się. Chodźcie do kina!

Warsztaty filmowe

Po każdej projekcji warsztaty filmowe poprowadzi Szymon Gotowski.

Wstęp

Wydarzenia odbywają się w sali Minimax w siedzibie FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie.

Pokazy przeznaczone dla grup zorganizowanych w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Aby zarezerwować miejsca, należy zaakceptować regulamin wydarzenia oraz wypełnić formularz rejestracyjny.

Liczba miejsc ograniczona (60).

Kontakt

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Działem Edukacji i Badań FINA: Aleksandra Mironiuk, aleksandra.mironiuk@nina.gov.pl, +48 22 380 49 82.