Aktualności
FINA partnerem Festiwalu Animator.PL
Data publikacji: 04 / 10 / 2020

FINA partnerem Festiwalu Animator.PL

W Jury Konkursu Polskich Filmów Animowanych ANIMATOR.PL znalazła się Ewelina Leszczyńska z Działu Programowego FINA

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR to największy festiwal filmu animowanego w Polsce. Pierwsza edycja odbyła się w 2008 roku i stanowiła kulminację obchodów 60-lecia Polskiej Animacji. Podczas każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym retrospektywy, przeglądy, premiery czy rzadko pokazywane dzieła pionierów animacji.

W tym roku festiwal odbywa się od 3 do 10 października, zarówno offline (w poznańskim Kinie Muza), jak i online na stronie www.animator-festival.com .

Będący częścią festiwalu Konkurs Polskich Filmów Animowanych ANIMATOR.PL stanowi ważny przegląd najnowszych produkcji rodzimych twórców. Filmy w konkursie ocenia osobne międzynarodowe jury, mając do przyznania trzy nagrody finansowe: Krzyształowy Animusz i GRAND PRIX -20 000 złotych oraz nagrody za najlepszy debiut i film autorski. W finałowej selekcji Konkursu ANIMATOR.PL znalazły się 33 filmy, które na festiwalu zobaczymy w 4 pokazach tematycznych: Kroniki codzienności, Kobiecy punkt widzenia, Prywatne mikroświaty, Rzeczywistość jest gdzie indziej.

FINA jest partnerem Festiwalu Animator.PL. W Jury Konkursu Polskich Filmów Animowanych ANIMATOR.PL znalazła się Ewelina Leszczyńska z Działu Programowego FINA.

Ilustracja: kadr z filmu We Have One Heart, reż. Katarzyna Warzecha