Aktualności
FINA partnerem Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy
Data publikacji: 04 / 10 / 2017

FINA partnerem Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy

4 października rozpoczyna się Festiwal Filmowy Opolskie Lamy. W programie m.in. najważniejsze tegoroczne premiery kinematografii światowej, polskie kino dokumentalne i konkurs dla młodych filmowców. W ramach wydarzenia odbędzie się również projekcja „Między nami dobrze jest” oraz retrospektywa filmów Marcina Koszałki.

4 października rozpoczyna się Festiwal Filmowy Opolskie Lamy. W programie wiele ciekawych sekcji. W Panoramie Kina Światowego zobaczymy najważniejsze tegoroczne premiery kinematografii światowej, Dokumentalna Odsłona Kina promuje niezwykle ciekawie i prężnie rozwijające się polskie kino dokumentalne.

Ponad to Panorama Kina Polskiego, Klasyka Kina i Konkurs Główny, w którym prezentowane są pierwsze produkcje wyróżniających się młodych filmowców. Statuetkę Honorowej Lamy dla wybitnych artystów filmowych za całokształt twórczości odbierze w tym roku Marian Dziędziel, którego najważniejsze role zaprezentowane zostaną w cyklu Retrospektywy.

W ramach festiwalu odbędzie projekcja Między nami dobrze jest  – tekst Doroty Masłowskiej przeniesiony na ekran przez Grzegorza Jarzynę oraz retrospektywa filmów Marcina Koszałki. Po pokazie spotkanie z reżyserem poprowadzi Tadeusz Sobolewski.

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny jest Partnerem festiwalu.

Strona festiwalu