Aktualności
FINA partnerem VI edycji Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra 2021
Data publikacji: 21 / 06 / 2021

FINA partnerem VI edycji Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra 2021

Konkurs popularyzujący wiedzę o historii Polski dla młodzieży z Mazowsza, Wielkopolski i Małopolski oraz młodzieży polonijnej. Stwórz krótki film lub animację dotyczącą ważnego wydarzenia z przeszłości

Konkursy historyczne Patria Nostra adresowane są młodzieży z Mazowsza, Małopolski, Wielkopolski, oraz do młodzieży polskiej i polonijnej na całym świecie. Celem konkursów jest nie tylko propagowanie wiedzy o historii Polski, budowa poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków ale także jest to szansa dla uczestników w sprawdzeniu swoich umiejętności jako początkujących aktorów i reżyserów.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu krótkiego filmu lub animacji dotyczącej ważnego wydarzenia z historii Polski, które miały miejsce w okresie konkretnego tygodnia. Zwycięskie drużyny z konkursów regionalnych pojadą na wycieczkę edukacyjną do Brukseli. Autorzy najlepszych prac konkursowych z grupy młodzieży polonijnej przyjadą do Warszawy na Galę Finałową oraz wycieczkę edukacyjną. Prace konkursowe będą emitowane na telebimach reklamowych w największych polskich miastach. Gale finałowe konkursów odbędą się w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. W Filmowych Konkursach Historycznych Patria Nostra nagrody otrzymują wszyscy uczestnicy konkursu niezależnie od zajętego miejsca.

Aktualnie realizowana jest VI Edycja Konkursu Patria Nostra 2021, w której weźmie udział około 1.200 uczniów pod egidą swoich pedagogów. Uczestnicy konkursu wykonają kolejnych 300  filmów i  animacji.

Rekrutacja trwa do 30 czerwca 2021 roku. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału.

Strona internetowa konkursu.