Aktualności
FINA zaprasza. Nasze audycje w RadioJazz.FM
Data publikacji: 31 / 07 / 2023

FINA zaprasza. Nasze audycje w RadioJazz.FM

W internetowym RadioJazz.FM można odsłuchać podcastów z udziałem specjalistów i gości prowadzących wydarzenia w FINA

Jeden z cykli audycji pod patronatem Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego w RadioJazz.FM, zatytułowany W szerokim kadrze, prowadzi Kamil Staszowski, który na co dzień pracuje jako kustosz zbiorów muzycznych w FINA. Punktem wyjścia audycji są artefakty ze zbiorów FINA. Widziane „w szerokim kadrze“ stają się one inspiracją do eksplorowania najróżniejszych wątków muzyki. W szerokim kadrze mieści się wiele: muzyka filmowa, lżejsza klasyka, jazz, pop, piosenka i wiele więcej. W dotychczasowych czterech odsłonach Staszowski opowiadał m.in. o polskich piosenkach – od Marii Koterbskiej do Faustyny Maciejczuk, a także o znanych tematach muzyki barokowej obecnych we współczesnej muzyce rozrywkowej i estradowej.

Regularnie powracająca audycja FINA zaprasza to z kolei występy na antenie radia kuratorów i gości FINA, którzy opowiadają o wydarzeniach w Instytucie takich jak koncerty i cykle filmowe. W lipcu o najnowszych pozycjach w repertuarze Kina Iluzjon –  przeglądzie komedii czechosłowackich i trzyczęściowej retrospektywie Akiry Kurosawy – opowiadał filmoznawca FINA Robert Birkolc.

Zachęcamy też do odsłuchania wywiadu z dyrektorem FINA Robertem Kaczmarkiem wyemitowanego w RadioJazz.FM w kwietniu tego roku.

 

Na zdjęciu: Kamil Staszowski, fot. archiwum prywatne