Aktualności
Gadt / Chojnacki / Gradziuk | FINA Na Ucho – formularz rejestracyjny
Data publikacji: 19 / 11 / 2021

Gadt / Chojnacki / Gradziuk | FINA Na Ucho – formularz rejestracyjny

Tym razem w ramach cyklu FINA na Ucho usłyszymy jedną z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek Annę Gadt w swoim nowym projekcie ze Zbigniewem Chojnackim i Krzysztofem Gradziukiem. Zarejestruj się na wydarzenie!

W ramach cyklu FINA Na Ucho występują składy jazzowe, zespoły rockowe, awangardziści. Wszystkie koncerty są rejestrowane, a ich nagrania udostępniane na portalu ninateka.pl.

Tym razem usłyszymy jedną z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek Annę Gadt w swoim nowym projekcie ze Zbigniewem Chojnackim i Krzysztofem Gradziukiem.

Start koncertu o godz. 18.00 w siedzibie FINA na Wałbrzyskiej 3/5, w Sali Ziemia Obiecana.

Gesualdo to najnowszy program tria Gadt/Chojnacki/Gradziuk inspirowany muzyką XVI wieku. Poprzedni, wydany w 2017 roku album Renaissance, przyniósł m.in.: wyróżnienie w postaci nominacji do nagrody Fryderyk w kategorii Artysta Roku.

Renaissance Gesualdo to program inspirowany i bezpośrednio nawiązujący do twórczości Carlo Gesualdo da Venosy, włoskiego kompozytora epoki renesansu, postaci ekscentrycznej i kontrowersyjnej, do którego twórczości odwoływali się m.in.: Monteverdi i Jan Sebastian Bach. Opowieść, którą snują Gadt, Chojnacki i Gradziuk jest swobodną inspiracją kompozycjami Gesualdo.

Nade wszystko jest jednak przemyślaną i konsekwentnie prowadzoną narracją, mającą wprowadzić słuchacza w świat free renesansu. Koncepcja muzyki granej przez trio zakłada tłumaczenie renesansowej przeszłości na język współczesnej muzyki improwizowanej i jazzowej.

Koncepcja muzyki granej przez trio zakłada tłumaczenie renesansowej przeszłości na język współczesnej muzyki improwizowanej i jazzowej. Spoiwem dla różnorodności jest filozofia muzyki oparta na trzech filarach: odwaga / szczerość / spontaniczność.

UWAGA! Koncert będzie transmitowany w Ninatece, zarejestrowany, a w późniejszym terminie także bezpłatnie udostępniony w tym serwisie.

Zespół

Zbigniew Chojnacki – akordeon / elektronika

Krzysztof Gradziuk – perkusja

Anna Gadt – głos

 

Anna Gadt

Improwizująca wokalistka jazzowa, pianistka i kompozytorka.

W swoim dorobku ma siedem autorskich płyt. Koncertowała m.in. we Francji, Niemczech, Szwajcarii, na Łotwie, Litwie, Słowacji. Laureatka Grand Prix międzynarodowego konkursu muzyków śpiewających Jazz Struggle. W 2018 roku uzyskała nominację do nagrody Fryderyk w kategorii Artysta Roku. Uczestniczka Polish Stage w ramach European Jazz Conference.

Obok własnego kwartetu jest pomysłodawczynią tria Renaissance. Współpracowała m.in. z Markusem Stockhausenem (festiwal Jazz Juniors), Liberty Ellmanem (Jazz Jamboree), Pawłem Mykietynem (opera Czarodziejska Góra, Wyliczanka na trzy głosy i dziewięć instrumentów).

Oprócz tradycyjnie rozumianego śpiewu, poszukuje nieoczywistych brzmień i technik wykonawczych. Inspiracje czerpie ze sztuki, literatury i życia. Fascynuje ją człowiek i jego twórcze możliwości.

 

Zbigniew Chojnacki

Akordeonista, improwizator.

Muzykę oraz dźwięki postrzega swobodnie i umownie, najistotniejszy jest dialog i spotkanie z drugim człowiekiem. Każda forma wydawania dźwięku jest ułatwieniem w nawiązaniu kontaktu z ludźmi. Inspiracje czerpie z elementów najczęściej niezwiązanych bezpośrednio z muzyką, jak sam mówi ,,stara pralka, źdźbło trawy, warkot silnika autobusu, a nawet zwykle krzesło na środku sceny mogą być inspirujące”. Pomimo młodego wieku współpracował już z wieloma wybitnymi muzykami m.in. Johnem Derekiem Bishopem (TORTUSA), Ramonem Pratsem, Yuhan Su, Joelle Leandre, Davidem Kollarem, Adamem Pierończykiem, Krzysztofem Knittlem.

 

Krzysztof Gradziuk

Perkusista i pedagog jazzowy.

Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Stypendysta Hohschule für Musik und Theater w Lipsku. Członek tria RGG. Stały współpracownik czołówki polskiego jazzu, w tym Tomasza Stańki, koncertował m.in.: z Andy Sheppardem, Trevorem Wattsem, Evanem Parkerem. Esteta perkusyjnego brzmienia, kolorysta i melodyk. Przemawiającą przez niego artystyczną prawdę zasila jego wrodzony sceptycyzm oraz niechęć, z jaką podchodzi do wszelkich kompromisów.

Wstęp

Wstęp bezpłatny, obowiązuje rejestracja za pomocą formularza, jedna osoba może zarezerwować maksymalnie dwa miejsca.

 

Zasady bezpieczeństwa

Dokładamy wszelkich starań, aby podczas wydarzeń FINA zapewnić Wam bezpieczeństwo, dlatego prosimy o przestrzeganie następujących zasad:

Zapoznaj się z Regulaminem uczestnictwa w otwartych dla publiczności wydarzeniach FINA

Pamiętaj wydrukować i wypełnić obowiązkowe oświadczenie o stanie zdrowia; oświadczenie jest dostępne również w siedzibie FINA

Pamiętaj o konieczności zakrywania ust i nosa, gdy przebywasz na terenie FINA

Szatnia jest nieczynna do odwołania

Zachowuj dystans od pozostałych gości

Zajmij miejsce wyznaczone przez obsługę FINA

Obowiązuje zakaz jedzenia i picia na salę audiowizualną

Jeśli masz objawy zakażenia zostań w domu.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z recepcją pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od wt. do pt. w godzinach 9–17).