Aktualności
Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 27 / 09 / 2019

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Trwa rejestracja na Olimpiadę Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Tematem przewodnim IV edycji jest „Kino to (też) biznes”. Koniec naboru już 21 października 2019 roku. Liczymy na Was!

O Olimpiadzie

Interdyscyplinarna Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej to jedyna tego typu inicjatywa w kraju, przeznaczona dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów: eliminacji szkolnych (listopad 2019), zawodów okręgowych (styczeń 2020) oraz zawodów centralnych (kwiecień 2020).

Na laureatów czekają m.in. roczne stypendium na Warszawskiej Szkole Filmowej (ufundowane przez WSF), miejsca na kierunkach kulturoznawczych i filmoznawczych wyższych uczelni w całej Polsce oraz akredytacje na najważniejsze festiwale filmowe w kraju.

Przygotowania do Olimpiady w znaczący sposób ułatwi Poradnik dla uczniów i nauczycieli przygotowany specjalnie na IV edycję. Znajdują się w nim m.in.: zakres tematyczny, bibliografia i filmografia, a także pytania ze wcześniejszych edycji oraz ćwiczenia do przeprowadzenia na lekcji. Poradnik dostępny jest TUTAJ.

Rejestracja

Rejestracja na Olimpiadę ruszyła 2 września i potrwa do 21 października.

Organizatorzy

Organizatorem Olimpiady jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Partnerami są: Centrum Kompetencji Cyfrowych UW, Warszawska Szkoła Filmowa, Centralny Gabinet Edukacji Filmowej w Łodzi, Filmoteka Szkolna oraz Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczegółowych informacji o projekcie udziela koordynator: Robert Jaczewski, tel. 22 182 47 63, e-mail: olimpiada@fina.gov.pl.