Aktualności
Głosuj na koncert familijny JAZZBAJA w plebiscycie Słoneczniki 2022!
Data publikacji: 05 / 08 / 2022

Głosuj na koncert familijny JAZZBAJA w plebiscycie Słoneczniki 2022!

Koncert „JAZZBAJA. Jazzowe powroty do czasów dzieciństwa – koncert familijny” został nominowany do nagrody Słoneczniki 2022, na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci! Cieszymy się ogromnie, dziękujemy i zapraszamy do głosowania online!

W piątek 5 sierpnia o godzinie 18.00 ruszyło głosowanie w Plebiscycie Słoneczniki 2022. Zachęcamy do oddania głosu na koncert familijny JAZZBAJA. Jazzowe powroty do czasów dzieciństwa, który w czerwcu odbył się w siedzibie Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego przy Wałbrzyskiej 3/5! Głosować można poprzez stronę konkursu. Plebiscyt trwa do 26 sierpnia.

O koncercie

Koncert familijny JAZZBAJA. Jazzowe powroty do czasów dzieciństwa organizowany przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny to projekt czwórki młodych muzyków, który powstał podczas pandemii jako gest wobec tych, którzy nagle dostali na swoje barki dużo więcej odpowiedzialności i idącego za tym stresu. Koncert w siedzibie FINA składał się z cyklu filmów-teledysków, z których każdy prezentował inną piosenkę z polskiej bajki i przeniósł odbiorców w świat ukochanych bajek.

 

 

Skład zespołu:

Ola Przewoźniak – wokal, aranżacje

Michał Niedbała – fortepian, instrumenty klawiszowe, aranżacje

Mikołaj Sikora – kontrabas, aranżacje

Piotrek Przewoźniak – perkusja, elektronika, aranżacje

O nagrodzie Słoneczniki

 Słoneczniki to nagroda przyznawana od ponad 10 lat przez portal Czas Dzieci. Wyróżnienia, osobno dla wydarzeń z Warszawy, Krakowa i Śląska, przyznawane są w następujących kategoriach:

  • JĘZYK – odpowiada rozwijaniu u dziecka inteligencji językowej,
  • LOGIKA – odpowiada rozwijaniu inteligencji logicznej/matematycznej,
  • SZTUKI WIZUALNE – odpowiada rozwijaniu inteligencji wizualno-przestrzennej,
  • MUZYKA – odpowiada rozwijaniu inteligencji muzycznej,
  • RUCH – odpowiada rozwijaniu inteligencji ruchowej,
  • PRZYRODA – odpowiada rozwijaniu inteligencji przyrodniczej.

 

Podstawowym założeniem konkursu jest oddanie głosu rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym dane inicjatywy. To rodzic, jako osoba najbliższa dziecku, najlepiej wie, jak bawiły się dzieci na danych zajęciach i co wyniosły z nich wartościowego. Dlatego to rodzice są proszeni o zgłaszanie i komentowanie najwartościowszych według nich inicjatyw, w których uczestniczyli w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy oraz głosowanie na nominowane wydarzenia i oceniane ich.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie inicjatywy.