Aktualności
Koncert online w FINA
Data publikacji: 23 / 06 / 2020

Koncert online w FINA

Zapraszamy na ostatni przed wakacjami koncert online w ramach cyklu FINA na ucho. Wystąpią zespoły Dłonie oraz Lemiszewski/Olter

25 czerwca o godz. 20.00 w siedzibie FINA wystąpią muzycy, którzy niewątpliwie czerpią z dorobku amerykańskiej alternatywy lat 90. Ich sympatie rozkładają się jednak w trochę inny sposób.

Dłonie grają niestroniące od romantyzmu, lecz formalnie skromne kawałki, w których słychać echa slowcore’u i indie-rocka spod znaku Real Estate, Maca DeMarco czy bardziej piosenkowych momentów Sebadoh.

Perkusista Teo Olter oraz grający na gitarze Jakub Lemiszewski chętniej sięgają natomiast do garażowego rocka i post-rocka. Nie bez powodu pierwszy utwór na ich debiutanckim albumie nosił tytuł SY, stanowiąc ukłon w stronę Sonic Youth, legendarnego zespołu amerykańskiej alternatywy. Podczas koncertu w FINA duet wykona utwory z planowanej na 2020 roku płyty Post Refference II.

Koncerty będą transmitowane prosto z naszej siedziby na profilu FINA Wałbrzyska 3/5, a docelowo w najwyższej jakości znajdą się także na www.ninateka.pl.

Do zobaczenia na FINA Wałbrzyska 3/5 w czwartek 25 czerwca o 20:00.

Na zdjęciu: zespół Dłonie, fot. mat. promocyjne