Aktualności
„Lalki” Włodzimierza Pawłowa już od jutra!
Data publikacji: 12 / 10 / 2018

„Lalki” Włodzimierza Pawłowa już od jutra!

Już w sobotę 13 października w Warszawie zostanie otwarta wystawa zdjęć mistrza aparatu analogowego – Włodzimierza Pawłowa. Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też Człowiek”.

Teatr lalkowy kojarzy się z dzieciństwem, dorośli rzadko do niego chodzą, na ogół towarzysząc dzieciom. Zdjęcia Włodka Pawłowa są jakby osobnymi spektaklami, zatrzymaną chwilą. Tworzą  swój własny teatr. Wystawa zdjęć artysty to fascynująca opowieść o ludzkich stanach emocjonalnych – rozpaczy, miłości, samotności, czy też strachu przed śmiercią.

Wystawa odbywa się w ramach Festiwalu Lalka Też Człowiek, czyli najważniejszego wydarzenia teatru lalkowego dla dorosłych w Polsce i jednego z najistotniejszych w Europie. Teatry i twórcy ze Stanów Zjednoczonych, Włoch, Węgier, Holandii, Słowenii, Rosji czy Polski od 7 października w Warszawie prezentują szerokie spektrum spojrzenia na teatr lalkowy.

Włodek Pawłow zajmuje się zawodowo fotografią, wykonując zdjęcia reklamowe, portretowe i fotografię techniczną. Jego pasją jest fotografia litowa oraz street photo, dlatego od kilku lat dokumentuje ulice Nowego Jorku, Warszawy i innych miast. Od dekady współpracuje z legendarnym fotografem Tadeuszem Rolke, m.in. przy sesjach na otwarcie muzeum POLIN czy dla Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

Gdzie i kiedy

Wernisaż wystawy Lalki Włodzimierza Pawłowa odbędzie się 13 października o  godz. 19:00 w  Centrum Promocji Kultury Warszawa Praga Południe przy  ul. Podskarbińskiej 2. Wystawę będzie otwarta do 24 października. Więcej szczegółowych informacji o wydarzeniu można znaleźć pod adresem: https://www.facebook.com/events/345994702631566/

XIII Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych Lalka też Człowiek odbędzie się w dniach 7-14 października w następujących lokalizacjach: Instytut Teatralny, Teatr Druga Strefa, Teatr “SOHO”, Scena Współczesna  – Teatr Tańca Zawirowania, Centrum Promocji Kultury Warszawa Praga Południe.

Więcej informacji na stronie Festiwalu oraz na fanpage’u.