Aktualności
Oko Kalejdoskopu | Przegląd animacji tworzonych przez dzieci
Data publikacji: 06 / 03 / 2019

Oko Kalejdoskopu | Przegląd animacji tworzonych przez dzieci

Zapraszamy do zgłaszania filmów na Oko Kalejdoskopu – VI Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci, który odbędzie się w dniach 1–2 i 5 kwietnia 2019 w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. FINA jest partnerem wydarzenia.

W dniach 1-2 kwietnia odbędzie się prezentacja nadesłanych filmów, a 5 kwietnia – ogłoszenie werdyktu jury, wręczenie nagród i seans filmów laureatów.

Zgłoszenia

Organizatorzy zapraszają młodych autorów i ich opiekunów do zgłaszania filmów. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 20 marca 2019 roku. Wszystkie niezbędne informacje – w tym regulamin, karta zgłoszenia oraz mapa instytucji partnerskich – znajdują się na stronie przeglądu.

O przeglądzie

Przegląd Oko Kalejdoskopu powstał w 2014 roku. Jego celem jest wspieranie dzieci tworzących filmy animowane oraz prezentacja ich twórczości w całym kraju. W projekcie bierze udział 15 instytucji z całego kraju. Są to: stowarzyszenia, galerie, kina, szkoły, instytucje kultury. Motorem współpracy i podejmowanych działań jest świadomość ogromnego potencjału drzemiącego w młodych twórcach oraz dążenie do wspierania ich w rozwijaniu swoich umiejętności poprzez prezentację ich filmów, wzajemny kontakt i wymianę doświadczeń. Projekcje organizowane są w instytucjach partnerskich w najrozmaitszych kontekstach i miejscach: w galeriach, kinach, domach kultury, na lekcjach, w ramach innych wydarzeń i projektów. Towarzyszą im warsztaty, prelekcje, koncerty, spotkania z artystami.