Aktualności
PITCHING FORUM filmów dokumentalnych o tematyce historycznej
Data publikacji: 17 / 02 / 2022

PITCHING FORUM filmów dokumentalnych o tematyce historycznej

Organizowany w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o Totalitaryzmach „Echa Katynia”. Pracujesz nad filmem dokumentalnym o tematyce historycznej? Masz ważny temat związany z historią Polski, który sprawdzi się w formule dokumentalnej? Szukasz partnerów lub finansowania dla swojego projektu? Zaprezentuj projekt podczas I PITCHING FORUM odbywającego się w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o Totalitaryzmach „Echa Katynia”. Zgłoszenia projektów w fazie rozwoju można wysyłać do 21 lutego 2022

PITCHING FORUM jest przestrzenią prezentacji dla reżyserów, scenarzystów i producentów filmów dokumentalnych o tematyce historycznej, które są na etapie rozwoju projektu, developmentu i pisania scenariusza. W ramach forum przed ekspertami z IPN-u, producentami, nadawcami tv oraz instytucjami finansującymi zostanie zaprezentowanych dziewięć wyselekcjonowanych projektów.

Pitching Forum odbędzie się 6 kwietnia 2022 roku w Warszawie w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Filmowym o Totalitaryzmach „Echa Katynia”. Organizatorem Pitching Forum jest Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

 Co może dać udział w Pitching Forum?

To szansa na znalezienie partnerów do projektu, nawiązanie kontaktów, rozwój i prezentację pomysłów. Nagrodą główną dla jednego wybranego przez ekspertów z IPN-u projektu będzie podpisanie umowy z IPN na napisanie scenariusza filmu. Udział w Pitching Forum jest bezpłatny.

Forum poprzedzą konsultacje online z tutorami, które będą dotyczyć sposobu prezentacji projektu (7–9 marca) oraz próbna prezentacja (na żywo 5 kwietnia). Udział w tej części jest obowiązkowy.

Jak zgłosić projekt?

W ramach Pitching Forum można zgłosić projekty filmów dokumentalnych o tematyce historycznej, które są na etapie rozwoju projektu, developmentu i/lub pisania scenariusza:

– projekty filmów średniometrażowych lub pełnometrażowych, jednak nie krótszych niż 50 minut (tzw. godzina telewizyjna),

– do których autorskie prawa majątkowe (np. do pomysłu, treatmentu) posiadają zgłaszające go osoby – reżyser/scenarzysta/producent, którzy podczas Forum będą go prezentować,

– jedna osoba może zgłosić maksymalnie 2 projekty.


Co przygotować do zgłoszenia?

 – informacje ogólne o projekcie i osobie/osobach zgłaszających (portfolio twórcy/-ów) oraz CV producenta/profil firmy)

– prezentację projektu w formie: krótkie streszczenie filmu (max. 450 znaków), treatment (max. 7000 znaków), ogólny budżet (najważniejsze pozycje i ich szacunkowe koszty), ewentualny zwiastun.

 Harmonogram

 do 21.02 – nabór projektów

do 28.02 – wybór 9 projektów, które wezmą udział w Pitching Forum

7.03 9.03  – sesja konsultacyjna z tutorami (online)

5.04 – pitching – sesja próbna (Warszawa)

6.04 – I Pitching Forum – finał i prezentacje projektów (Warszawa).

Regulamin i formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie: https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/157285,Pitching-Forum-filmow-dokumentalnych-otematyce-historycznej-organizowane-w-rama.html

Kontakt do organizatorów

pf.echakatynia@gmail.com, +48 504163396

Kontakt do organizatorów Festiwalu:

karol.litwin@ipn.gov.pl, 22 581 85 88

 

Ilustracja: kadr z filmu Katyń – ostatni świadek