Co daje udział w zajęciach?
Każde spotkanie to możliwość poznania twórczości polskich reżyserów i reżyserek oraz pogłębionego zrozumienia treści i formy omawianych filmów. Uczestnicy wspólnie uczą się dostrzegać, analizować i interpretować różnorodne zjawiska kultury filmowej. Zajęcia uzupełniają szkolne programy nauczania, inspirują do własnych przemyśleń, zachęcają do wyrażania swoich poglądów i pobudzają do podjęcia działań twórczych.
Warsztaty dostosowane są do możliwości poznawczych różnych grup wiekowych. Zajęcia prowadzą Wędrujący Filmoznawcy oraz krytycy i dziennikarze filmowi, związani z akcją Skrytykuj.pl
Tematy zajęć
- ABC animacji
- Alfabet kina
- Animowane eksperymenty
- Chodźmy w Tango! Awangardowy montaż znaczeń
- Co trzeba słyszeć? Dźwięk i muzyka w kinie
- Czy animacja jest tylko dla dzieci?
- Film dokumentalny
- Kino atrakcji. Początki kinematografii
- Kino gatunków
- Krytyka filmowa
- Magia dźwięku
- Motywy maturalne vs. Motywy filmowe
- Narracja filmowa
- Podstawy analizy sceny filmowej
- Postprodukcja
- Rodzaje filmowe
- Sekwencja otwierająca. Budowanie oczekiwań widza
- Szaławiła w świecie nowych technologii
- Tajemnice scenografii
- Tajniki scenariusza
- Zawody filmowe
Katalog z opisami zajęć pobierzesz TUTAJ lub klikając w obrazek poniżej.
Kto może się zgłosić?
Wszystkie szkoły zapisane do programu Filmoteka Szkolna na rok szkolny 2020/2021 (można to zrobić TUTAJ). Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy od zorganizowanych grup ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczestnicy mogą pracować na swoich komputerach z domu, bądź wspólnie w klasie.
Zapisy na warsztaty:
Zapisy prowadzone są przez formularz internetowy TUTAJ. Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY. Zapisy prowadzone są na zajęcia odbywające się od 15 lutego do 31 marca 2021 włącznie. Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia i możliwości uczestnictwa grupy zostanie przesłane do 7 dni od terminu przesłania zgłoszenia.
Czas trwania:
Zajęcia trwają 60 minut (dla edukacji wczesnoszkolnej) lub 90 minut (dla pozostałych grup). Warsztaty odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00. Czas rozpoczęcia dostosujemy do potrzeb grupy.
Zasady:
Zajęcia organizujemy przez platformę ZOOM – w miarę możliwości wszyscy uczestnicy powinni mieć włączone kamery i dźwięk. Link do spotkania otrzymuje nauczyciel zgłaszający grupę i to on jest odpowiedzialny za przekazanie linku uczniom. Link zostanie najpóźniej 48 godzin przed rozpoczęciem warsztatów. Ze względów organizacyjnych nauczyciel zobowiązany jest do udziału w zajęciach.
Pobierz regulamin | PDF
Kontakt:
fot. Paweł Zakrzewski