Aktualności
Premiera „Zabij to i wyjedź z tego miasta” na Berlinale
Data publikacji: 03 / 02 / 2020

Premiera „Zabij to i wyjedź z tego miasta” na Berlinale

Koprodukcja FINA „Zabij to i wyjedź z tego miasta” w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego będzie miała swoją światową premierę na Berlinale

Koprodukcja FINA „Zabij to i wyjedź z tego miasta” w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego będzie miała swoją światową premierę na Berlinale. Podczas festiwalu, w ramach sekcji Berlinale Classics odbędzie się także światowa premiera cyfrowo odrestaurowanego przez FINA we współpracy ze Studiem Filmowym TOR (obecnie Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych) filmu „Ostatni etap” w reżyserii Wandy Jakubowskiej z 1948 roku.

„Zabij i wyjedź z tego miasta” to autobiograficzna impresja, reminiscencja obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi. Przy realizacji filmu wraz z Wilczyńskim współpracuje zespół uzdolnionych animatorów: Agata Gorządek, Jakub Wroński, Marta Pajek, Agnieszka Borowa, Marta Magnuska, Joanna Jasińska-Koronkiewicz, Paweł Walicki, Kacper Czyczyło, Agnieszka Konarska i Anita Kwiatkowska-Naqvi. Muzykę do filmu skomponował Tadeusz Nalepa.

 

Ilustracja: kadr z filmu Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta”