Aktualności
Premiery, hity i wyjątkowi goście. 11. Festiwal Kamera Akcja w dwóch odsłonach
Data publikacji: 12 / 10 / 2020

Premiery, hity i wyjątkowi goście. 11. Festiwal Kamera Akcja w dwóch odsłonach

Intrygujące i pełne emocji. Zwycięzcy nagród na światowych festiwalach i tytuły niedostępne w polskiej dystrybucji. Program Festiwalu Kamera Akcja od 15 do 18 października to spotkanie z kinem współczesnych wizjonerów i cenionych mistrzów. W tym roku w hybrydowej formie – zarówno offline, jak i online na festiwalowej platformie VOD – Think Film. Poza repertuarem filmowym odbędzie się 28 wydarzeń z udziałem 60 gości z branży

Cztery festiwalowe dni wypełnione będą nie tylko elektryzującymi tytułami filmowymi, ale i dyskusjami, spotkaniami z gośćmi czy warsztatami. Tegorocznej edycji towarzyszy projekt Akcja Edukacja oraz nowe wydarzenie branżowe o serialach – Serio Pro. Festiwal odbywa się zarówno stacjonarnie, w Kinie Szpulka w Łódzkim Domu Kultury, jak i online na Think Film, specjalnie przygotowanym serwisie VOD.

Podczas otwarcia FKA tradycyjnie rozstrzygnięte zostaną konkursy Krytyk Pisze i Krytk Mówi. Najlepsze teksty krytyczne o tematyce filmowej zostaną wyłonione z 50 nadesłanych prac przez Jury Krytyków (Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, Mateusz Demski, Dawid Dróżdż), jak i Jury Twórczyń (Anka Sasnal, Daria Kopiec i Maria Ornaf). Swoje wyróżnienie przyzna również redakcja KINA. O tym, który podcaster/vloger/bloger z proponowanej dziesiątki zwycięży w Krytyk Mówi zdecyduje społeczność festiwalowa. Konkursy odbywają się pod patronatem Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego.

Pełen program dostępny: https://kameraakcja.com.pl/