Projekt
90 lat z Myszką Miki w FINA

90 lat z Myszką Miki w FINA

Wspólnie z Disneyem zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w ramach obchodów 90. rocznicy premiery pierwszego filmu z Myszką Miki! W programie wystawy, projekcje, gry, zabawy i warsztaty inspirowane filmową i komiksową karierą Mikiego. Na zakończenie dnia prawdziwa perełka – plenerowa projekcja „Fantazji”, arcydzieła Walta Disneya z 1940 roku.

Wystawy | Cafe Iluminacja i Dziedziniec Cztery Pory Roku

W przestrzeni Cafe Iluminacja przez cały dzień będzie można oglądać wystawę prezentującą historię najsłynniejszej myszki świata, przełomowych momentów w jej karierze, wpływów Mikiego w kulturze popularnej, sztuce, wzornictwie czy modzie. Na plenerowej wystawie na dziedzińcu FINA po raz pierwszy zaprezentowane zostaną prace polskich ilustratorów, biorących udział w projekcie Miki/ilustracja. Każdy z dziewięciorga artystów zaproszonych przez kuratora akcji – Patryka Mogilnickiego – zaprezentuje swoją autorską reinterpretację Myszki Miki.

Wystawy będą dostępne do 6 września.

Gry z Myszką Miki | Mediateka

W przestrzeni Mediateki dzieci będą mogły zagrać w gry z Myszką Miki i Minnie, które będą na nie czekały na wszystkich komputerach i tabletach.

Ukryty Miki | Zabawa

Zapraszamy do zabawy w poszukiwaczy Mikiego! Zadanie będzie polegało na odnalezieniu i zebraniu wszystkich wizerunków Mikiego rozmieszczonych w okolicach poszczególnych atrakcji i odgadnięciu hasła. Na tych, którym uda się zebrać komplet, będą czekały nagrody.

Wstęp

Wszystkie atrakcje są bezpłatne i nie wymagają rejestracji.

UWAGA! Dla dzieci przebranych w stroje inspirowane Myszką Miki lub Minnie przygotowaliśmy upominki!