Projekt
Czerwiec z reżyserem Lechem Majewskim

Czerwiec z reżyserem Lechem Majewskim

Pod koniec maja 2023 w Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym rozpoczął się przegląd twórczości reżysera Lecha Majewskiego. Przez kilka następnych tygodni w każdą niedzielę pokazywaliśmy filmy jednego z najbardziej oryginalnych współczesnych polskich reżyserów. Pokazy były połączone z debatami filmoznawców, muzykologów, literaturoznawców, historyków sztuki i kulturoznawców

Od końcówki maja i przez cały czerwiec w każdą niedzielę będziemy pokazywaliśmy filmy jednego z najbardziej oryginalnych współczesnych polskich reżyserów. Pokazy były połączone z debatami filmoznawców, muzykologów, literaturoznawców, historyków sztuki i kulturoznawców. Lech Majewskim był gościem FINA, prowadził warsztaty i brał udział w spotkaniach.

Lech Majewski jest nie tylko rozpoznawalnym na całym świecie reżyserem filmowym, teatralnym i operowym, ale i pisarzem, poetą, scenarzystą, malarzem. Jest członkiem Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych (DGA), Amerykańskiej Gildii Scenarzystów Filmowych (WGA), Europejskiej Akademii Filmowej, Amerykańskiej Akademii Filmowej (AMPAS) oraz Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.