Projekt
Wieczne lato | Edycja 2021

Wieczne lato | Edycja 2021

Kolejna edycja cyklu letnich plenerowych pokazów w siedzibie Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego na Wałbrzyskiej 3/5

W tym tygodniu pokażemy:

26.08, godz. 21.00 Ada, to nie wypada!, reż. Konrad Tom | Wieczne lato: kino za jeden uśmiech

27.08, godz. 21.00 Zawód: reporter, reż. Michelangelo Antonioni | Wieczne lato: wielka przygoda

28.08, godz. 21.00 Tramwaj zwany pożądaniem, reż. Elia Kazan | Wieczne lato: spragnieni miłości

 

Po okresie kilkunastomiesięcznej izolacji wszyscy jesteśmy spragnieni bliskości i obecności drugiego człowieka. Brakuje nam przyjaźni, miłości, pozytywnych doświadczeń i emocji. Ale nie jesteśmy w tym sami. Identyfikować możemy się z całą rzeszą najwspanialszych bohaterów filmowych, którzy przez ostatnie stulecie przewinęli się przez srebrny ekran, bo relacje międzyludzkie, często skomplikowane, niejednoznaczne, ale też czasem zabawne, od momentu powstania kinematografu były inspiracją dla filmowców do tworzenia dzieł niezwykłych, poruszających najbardziej skrywane przez nas uczucia.

W tegorocznej edycji KINA LETNIEGO „Wieczne lato” chcemy pokazać Wam kino pełne uczuć; kino, które pozwoli Wam się wspólnie śmiać, wzruszać i dobrze bawić. Zaproście więc bliskich i znajomych na wspólne oglądanie światowych hitów na patio Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego, bo wiadomo, że dobre filmy najlepiej ogląda się w miłym towarzystwie!

W trakcie dziewięciu wakacyjnych weekendów zabierzemy Was w podróż za jeden uśmiech do najciekawszych miejsc, gdzie spragnieni miłości spotkacie najbardziej szalonych i niecodziennych bohaterów i przeżyjecie z nimi kino wielkiej przygody!

Czwartek to już prawie weekend, więc by wprowadzić Was w dobry weekendowy nastrój, zapraszamy na przegląd najciekawszych filmów komediowych jakie powstały na przestrzeni ostatniego stulecia. W cyklu KINO ZA JEDEN UŚMIECH wymieszaliśmy niezawodny czeski humor z komediową klasyką złotej ery Hollywood i oczywiście polskimi akcentami w najlepszym wydaniu.

Po miesiącach spędzonych w domu, nie tylko brakuje nam emocji ale i szalonych doznań, które możemy dzielić z innymi. Dlatego w piątki zapraszamy na KINO WIELKIEJ PRZYGODY! Hitchcock mawiał, że „film powinien rozpocząć się trzęsieniem ziemi a napięcie potem musi tylko rosnąć”. Idąc tym tropem uważamy, że wakacyjną przygodę trzeba zacząć z wysokiego C a potem może być tylko lepiej! Zaczynamy wiec nie byle jak, bo… od wyprawy w kosmos! Kultowa już Odyseja kosmiczna 2001 Stanleya Kubricka na dużym ekranie! To seans, którego nie możecie przegapić!

Wiemy, że podobnie jak my, w czasie postpandemicznym jesteście SPRAGNIENI MIŁOŚCI. Ale niezależnie od pandemii, potrzeba miłości dominuje w naszym życiu i jest nieustannym źródłem inspiracji dla twórców filmowych. I trudno zliczyć czy więcej powstało już filmów o miłosnym happy endzie, czy o miłości niespełnionej, nieszczęśliwej lecz wciąż jakże pięknej. Niemniej na najpiękniejsze oblicza miłości zapraszamy Was w sobotnie wieczory.

Wzruszenie, drżenie serca, odrobina niepewności, nadzieja, uśmiech i ogrom miłości – to coś co zaserwujemy Wam tego lata w filmowym menu „Wiecznego lata”!

Na pełne emocji kino dla każdego zapraszamy w każdy wakacyjny czwartek, piątek i sobotę.

15.07 | godz. 21.30
Dzień świra, reż. Marek Koterski, Polska 2002, 93 min.

16.07 | godz. 21.30
Złodziejaszki, reż. Hirokazu Koreeda, Japonia 2018, 121 min.

17.07 | godz.21.30
Co się wydarzyło w Madison County, reż. Clint Eastwood, USA 1995,  135 min.

23.07 | godz. 21.30
Do widzenia, do jutra, reż. Janusz Morgenstern, Polska, 1960, 80 min. (pokaz przełożony z 9 lipca)

24 .07 | godz. 21.30
Miłość blondynki, reż. Miloš Forman, Czechosłowacja 1965, 90 min.

29.07 | godz. 21.30
Słomiany wdowiec, reż. Billy Wilder, USA 1955, 105 min.

30.07 | godz.21.30
Szkoła podstawowa, reż. Jan Svěrák, Czechosłowacja 1991, 100 min.

31.07 | godz. 21.30
Dziewczyna szuka miłości, reż. Romuald Gantkowski, Polska 1938, 71 min.

5.08 | godz. 21.00
Postrzyżyny, reż. Jiří Menzel, Czechosłowacja 1980, 93 min.

6.08 | godz. 21.00
C.K. Dezerterzy, reż. Janusz Majewski, Polska / Węgry 1986,  152 min.

7.08 | godz.21.00
Garsoniera, reż. Billy Wilder, USA 1960, 125 min. (pokaz z lektorem na żywo!)

12.08 | godz. 21.00
Pół żartem, pół serio, reż. Billy Wilder, USA 1959, 121 min.

13.08 | godz. 21.00
Forrest Gump, reż. Robert Zemeckis, USA 1994, 142 min.

14.08 | godz.21.00
Niebiańskie dni, reż. Terrence Malick, USA 1978, 95 min. (pokaz z lektorem na żywo!)

19.08 | godz. 21.00
Kola, reż. Jan Svěrák, Czechy / Francja / Wlk. Brytania 1996, 104 min.

20.08 | godz. 21.00
Powiększenie, reż. Michelangelo Antonioni, Wlk. Brytania / Włochy / USA 1966,  111 min. (pokaz z lektorem na żywo!) (pokaz przełożony z 23 lipca) 

21.08 | godz. 21:00
Pod osłoną nieba, reż. Bernardo Bertolucci, Wlk. Brytania / Włochy 1990,  139 min.

26.08 | godz. 21.00
Ada, to nie wypada!, reż. Konrad Tom, Polska 1936, 82 min.

27.08 | godz. 21.00
Zawód: reporter, reż. Michelangelo Antonioni, Francja / Hiszpania / Włochy 1975, 119 min. (pokaz z lektorem na żywo!)

28.08 | godz. 21.00
Tramwaj zwany pożądaniem, reż. Elia Kazan, USA 1951, 122 min.

Czwartek to już prawie weekend, więc by wprowadzić Was w dobry weekendowy nastrój, zapraszamy na przegląd najciekawszych filmów komediowych jakie powstały na przestrzeni ostatniego stulecia. W cyklu KINO ZA JEDEN UŚMIECH wymieszaliśmy niezawodny czeski humor z komediową klasyką złotej ery Hollywood i oczywiście polskimi akcentami w najlepszym wydaniu.

Plan projekcji:

W lipcu pokazy zaczynać się będą o godz. 21.30, a w sierpniu o godzinie 21.00.

 

W wyjątkowych sytuacjach organizator zastrzega sobie możliwość zmiany tytułu.

Po miesiącach spędzonych w domu, nie tylko brakuje nam emocji ale i szalonych doznań, które możemy dzielić z innymi. Dlatego w piątki zapraszamy na KINO WIELKIEJ PRZYGODY! Hitchcock mawiał, że „film powinien rozpocząć się trzęsieniem ziemi a napięcie potem musi tylko rosnąć”. Idąc tym tropem uważamy, że wakacyjną przygodę trzeba zacząć z wysokiego C a potem może być tylko lepiej! Zaczynamy wiec nie byle jak, bo… od wyprawy w kosmos! Kultowa już Odyseja kosmiczna 2001” Stanleya Kubricka na dużym ekranie! To seans, którego nie możecie przegapić!

Plan projekcji:

W lipcu pokazy zaczynać się będą o godz. 21.30, a w sierpniu o godzinie 21.00.

 

W wyjątkowych sytuacjach organizator zastrzega sobie możliwość zmiany tytułu.

Wiemy, że podobnie jak my, w czasie postpandemicznym jesteście SPRAGNIENI MIŁOŚCI.  Ale niezależnie od pandemii, potrzeba miłości dominuje w naszym życiu i jest nieustannym źródłem inspiracji dla twórców filmowych. I trudno zliczyć czy więcej powstało już filmów o miłosnym happy endzie, czy o miłości niespełnionej, nieszczęśliwej lecz wciąż jakże pięknej. Niemniej na najpiękniejsze oblicza miłości zapraszamy Was w sobotnie wieczory.

Plan projekcji:

W lipcu pokazy zaczynać się będą o godz. 21.30, a w sierpniu o godzinie 21.00.

 

W wyjątkowych sytuacjach organizator zastrzega sobie możliwość zmiany tytułu.

Wstęp na wszystkie seanse w ramach cyklu Wieczne lato jest bezpłatny. Pokazy odbywają się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek udostępnionych przez organizatora. Zachęcamy by w miarę możliwości słuchawki rezerwować wcześniej przez formularz, który udostępnimy na stronie w dniu danego wydarzenia w godzinach 10.00–19.00.

Liczba osób biorących udział w projekcji jest ograniczona do 160 – jest to liczba wypożyczanych słuchawek; na dziedzińcu może przebywać więcej osób. Można też zabrać swoje słuchawki przewodowe z wtyczką minijack, które można podłączyć do zestawu wypożyczanego przez FINA. Wejście na dziedziniec FINA Wałbrzyska 3/5 będzie możliwe wyłącznie przez bramę od ul. Wróbla. W razie deszczu pokaz zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem kina plenerowego.

Drodzy Widzowie,

dokładamy wszelkich starań, aby podczas projekcji plenerowych na dziedzińcu FINA zapewnić Wam bezpieczeństwo, dlatego prosimy o przestrzeganie następujących zasad:

– Wejście na dziedziniec jest możliwe wyłącznie przez bramę od strony ul. Wróbla. Prosimy o dezynfekcję rąk i zachowanie min. 1,5 m odległości od innych osób przed, podczas i po seansie oraz zakrywanie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych.

– Pokaz odbędzie się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek udostępnionych przez organizatora. Do wypożyczania słuchawek konieczne będzie wypełnienie formularza oraz potwierdzenie tożsamości dokumentem ze zdjęciem zawierającym numer PESEL. Warto zabrać swoje słuchawki (ze standardową wtyczką minijack), można podpiąć je do dostępnych na miejscu słuchawek bezprzewodowych, które posłużą wyłącznie jako źródło dźwięku.

– Zachęcamy do zabrania swoich koców lub leżaków, na miejscu dostępne będą wyłącznie plastikowe krzesła.

– W razie deszczu pokaz zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana

– Widzów, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną lub mają objawy jakiejkolwiek infekcji, prosimy o pozostanie w domu.

W trosce o Wasze bezpieczeństwo:

– Po każdej projekcji dezynfekujemy przestrzenie wspólne oraz wypożyczane słuchawki.

– Pracownicy FINA zostali dokładnie poinformowani o obowiązujących obecnie zasadach bezpieczeństwa i są wyposażeni w maseczki/przyłbice, płyny dezynfekujące oraz jednorazowe rękawiczki.

– Pracownicy FINA z jakimikolwiek objawami infekcji nie przychodzą do pracy.

Pełny regulamin pokazów plenerowych dostępny jest na stronie: https://bit.ly/3h5ZGOS

Rezerwacje

Wstęp na wszystkie seanse w ramach kina plenerowego jest bezpłatny. Pokazy odbywają się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek udostępnionych przez organizatora. Zachęcamy, by słuchawki rezerwować wcześniej, przez formularz dostępny na stronie w dniu danego pokazu w godzinach od 10:00 do 19:00.

W odpowiedzi na poprawie wysłany formularz, otrzymają Państwo potwierdzenie e-mail. W razie problemów wypełnieniem formularza, prosimy o kontakt z recepcją FINA od wtorku do piątku od 9:30 do 17:00 oraz w soboty 12:00 do 19:00 (tel. + 48 22 380 49 95; bog@fina.gov.pl).

Informacje praktyczne

Zachęcamy do zabrania ze sobą koców i środków odstraszających komary.

Przed i w trakcie seansów zapraszamy do naszej Klubokawiarni na mrożoną kawę, prosecco, rzemieślnicze piwa, a także przekąski i desery!

Mapa