Aktualności
Przegląd Orłów 2018 w Iluzjonie
Data publikacji: 05 / 01 / 2018

Przegląd Orłów 2018 w Iluzjonie

W dniach 10–31 stycznia zapraszamy do kina Iluzjon na przegląd 59 polskich filmów, które kandydują w tym roku do Polskich Nagród Filmowych Orły.

W programie znalazły się obsypane nagrodami tytuły, takie jak nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale Pokot Agnieszki Holland i Kasi Adamik, nagrodzony Europejską Nagrodą Filmową Twój Vincent Doroty Kobieli i Hugh Welchmana czy nagrodzone w Karlowych Warach Ptaki śpiewają w Kigali Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze. Nie zabraknie również głośnych debiutów, takich jak Cicha noc Piotra Domalewskiego czy Sztuka kochania Marii Sadowskiej. A to zaledwie kilka z długiej listy tytułów, które będzie można obejrzeć w Iluzjonie.

Jak zawsze, po seansach rozpoczynających się o godzinie 20:00 odbędą się spotkania z twórcami. Swoją obecność zapowiedzieli już: Agnieszka Holland, Maria Sadowska, Agata Kulesza, Andrzej Jakimowski, Łukasz Palkowski, Kasia Adamik, Kamila Kamińska, Mateusz Kościukiewicz, Jan Kidawa-Błoński, Jakub Gierszał, Bodo Kox, Agnieszka Podsiadlik, Piotr Domalewski, Dorota Kobiela, Hugh Welchman i inni.

Program

Szczegółowy harmonogram przeglądu jest dostępny na stronie kina Iluzjon:

 

Orły 2018 | Program przeglądu

Informacje praktyczne

Bilety można kupić w kasie kina Iluzjon, a także online na stronie kina.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie, które będą ogłaszane na stronach Orłów i Iluzjonu na Facebooku, a także na stronie kina.

O Polskich Nagrodach Filmowych Orły

Polskie Nagrody Filmowe Orły, doroczne nagrody Polskiej Akademii Filmowej, nazywane przez media „polskimi Oscarami” są przyznawane już od 20 lat. Nominowani i Laureaci wyłaniani są głosami członków Polskiej Akademii Filmowej, w skład której wchodzą wybitni polscy filmowcy. Polska Akademia Filmowa to odpowiednik narodowych akademii filmowych, przyznających takie nagrody jak francuskie Cezary, amerykańskie Oscary, czeskie Lwy, angielskie nagrody BAFTA czy hiszpańskie Goya, a w Europie – Europejskie Nagrody Filmowe.

Nominacje do Orłów 2018 zostaną ogłoszone 7 lutego 2018 roku, a ogłoszenie nazwiska laureata w kategorii Nagroda za Osiągnięcia Życia oraz spotkanie z Nominowanymi odbędzie się 7 marca. Ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2018 została zaplanowana na 26 marca 2018 roku.

FINA jest partnerem przeglądu w kinie Iluzjon.

Partnerami medialnymi tegorocznych Orłów są: WP.pl, radio TOK FM, Esquire, Film New Europe, Co Jest Grane 24, Legalna Kultura i magazyn Film&TV Kamera. Przegląd online filmów kandydujących do Orłów 2018 przygotowuje Player.pl. Wsparcia organizacyjnego udziela Krakowska Fundacja Filmowa, a listę filmów kandydujących do Orłów przygotowuje boxoffice.pl.

Szczegółowe informacje i regulamin Polskich Nagród Filmowych Orłów dostępne są na stronie www.pnf.pl.