Aktualności
Raport z działalności Filmoteki Narodowej Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego za rok 2019
Data publikacji: 01 / 07 / 2020

Raport z działalności Filmoteki Narodowej Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego za rok 2019

Przedstawiamy raport z działalności naszej instytucji w poprzednich 12 miesiącach. Raport został podzielony na kilka głównych obszarów działalności: Zbiory, Upowszechnianie, Edukacja, Badania i Rozwój oraz Komunikacja i PR. Pozwala również zapoznać się ze sprawozdaniem budżetowym FINA za rok 2019

Był to dla FINA czas doskonalenia się i odkrywania nowych środków wyrazu. Rozwijaliśmy nasze aktywności archiwalne rekonstruując i digitalizując dziesiątki materiałów filmowych. Uczestniczyliśmy aktywnie w programie Niepodległa, przywracając współczesnym widzom kolejne obrazy pierwszych lat odrodzonej Rzeczpospolitej. Pokazaliśmy milionom widzów współprodukowany z Telewizją Polską serial „Młody Piłsudski”, a także wiele innych koprodukcji fabularnych i dokumentalnych. To wszystko rzeczy ważne, dziejące się w dużej skali, podziwiane przez publiczność największych festiwali.

Dariusz Wieromiejczyk, dyrektor Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego

 

Raport został podzielony na kilka głównych obszarów działalności: Zbiory, Upowszechnianie, Edukacja, Badania i Rozwój oraz Komunikacja i PR. Pozwala również zapoznać się ze sprawozdaniem budżetowym FINA za rok 2019.

Pobierz Raport Roczny z działalności FINA za rok 2019 | PDF

Pobierz Raport Roczny z działalności FINA za rok 2019 (wersja angielska) |
PDF