Aktualności
Rusza 17. Edycja Plenerów Film Spring Open!
Data publikacji: 11 / 10 / 2022

Rusza 17. Edycja Plenerów Film Spring Open!

W dniach od 11 do 20 października 2022 roku w krakowskich Przegorzałach odbędą się Plenery Film Spring Open. Wraz z nimi wystartują grupy tematyczne pod opieką specjalistów, wykłady mistrzowskie, prelekcje nagradzanych filmów i spotkania z twórcami.

Plenery Film Spring Open to jedne z największych edukacyjnych i praktycznych warsztatów audiowizualnych w Europie, oparte o nowe technologie i narzędzia stymulujące przyszły rozwój sztuk audiowizualnych. To warsztaty dla młodych filmowców i artystów audiowizualnych, którzy pracują w profesjonalnych warunkach pod okiem wybitnych artystów i techników na najlepszym sprzęcie AV.

Fundacja FSO od 16 lat stymuluje przyszłość branży w oparciu o nowe trendy, formaty i nowe talenty. Współpracuje z ponad 60 wiodącymi firmami i korporacjami, które dostarczają nowoczesny sprzęt i aplikacje komputerowe o wartości 3,5 mln euro.

W trakcie Plenerów będzie można wziąć udział we wspólnej inicjatywie Film Spring Open i Zamku Królewskiego na Wawelu, Hackathonie łączącym światy filmu i IT, której partnerem jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.

W dniu 13.10 o godz. 15:30 zapraszamy na wykład dr. Michała Pieńkowskiego z Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizulanego „Wykorzystanie archiwów do filmu”.

 

Biegnący ludzie na białym tle

Istotą Plenerów pozostają grupy tematyczne prowadzone przez uznanych artystów i rzemieślników.

Grupa Interakcyjnych Form Narracji Audiowizualnej z założycielami Red Eyes Cool, czyli Barbarą Jonak i Florentem Pallaresem

Grupa Teledyskowa z reżyserem Tadeuszem Śliwą

Grupa Film Script Open z reżyserką Jagodą Szelc

Grupa Canon Virtual i Augmented Reality z Konradem Ziają, założycielem startupu Cinematic VR

Grupa Nowoczesnej Produkcji Filmowej im. Piotra Woźniaka-Staraka koordynowana przez Martę Szarzyńską i Joannę Tatko z m.in. Ewą Puszczyńską, Krzysztofem Terejem i Agatą Szymańską w rolach wykładowców

Grupa Gier Komputerowych z Maciejem Kunachem z Bloober Team, wychowankiem Plenerów

Grupa Sony Venice Filmowania w Trudnych Warunkach z Wojciechem Staroniem, operatorem, reżyserem i scenarzystą filmowym

Grupa Filmu Dokumentalnego z nominowaną do Oscara reżyserką Hanną Polak

Grupa Animacji z uznanym autorem filmów animowanych Mariuszem Wilczyńskim

Grupa Arri Close up. Dramaturgia Wizualna Filmu Psychologicznego z reżyserem Magnusem von Hornem i operatorem Michałem Dymkiem

Grupa Wizualnych Efektów w Programie NUKE z Agata Nawrocką, specjalistką od efektów wizualnych. Najbardziej zaangażowany uczestnik otrzyma licencję studencką programu NUKE do wykorzystania przez rok.

Sony Xperia Group. Jak Tworzyć i Promować Treści za Pomocą Telefonu z Krzysztofem Ochmanem, twórcą dokumentów i filmów reklamowych

Grupa CGI i Nowoczesnego Montażu z Kubą Sobkiem, producentem wideo i twórcą trailerów, który swoje miejsce odnalazł w branży gier

Grupa Muzyki Filmowej z dziennikarką Magdaleną Miśką Jackowską

Grupa Charakteryzacji SFX i Animacji Lalkowej, czyli efekt współpracy Doroty i Jakuba Michnikowskich z firmą Redo SFX (Wandy i Marcina Kędzierzawskich).

Podczas Plenerów odbędą się również wykłady otwarte, na które wstęp jest bezpłatny! W tym:

“O adaptacjach” – wykład otwarty Jagody Szelc

Nowy model produkcji z punktu widzenia operatora filmowego” – wykład otwarty Sławomira Idziaka

“Case study Watchout Studio: Modele biznesowe produkcji filmowej na wybranych przykładach utworów audiowizualnych takich jak: Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, Ukryta Gra, Apokawixa – wykład otwarty Krzysztofa Tereja

“Rewolucja AI we wszystkich branżach kreatywnych” – wykład otwarty Jakuba Bena

“Blichtr, sława i pieniądze, czyli jak zacząć w reklamie” – wykład otwarty Tadeusza Śliwy

“Pierwszy film. Jak zacząć swoją ścieżkę w produkcji filmowej” – wykład otwarty Agaty Szymańskiej

Swoje filmy pokażą zarówno obiecujący debiutanci, jak i cenieni polscy twórcy: Bartosz Blaschke (“Sonata”), Hanna Polak (“Anioły z Sindżaru”), Damian Kocur (“Chleb i sól”), Agnieszka Smoczyńska (“Silent Twins”) i inni. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach: animacji z niemieckim artystą Nikitą Diakurem, oświetlenia z Jerzym Rudzińskim, Filipem Kovčinem i Piotrem Kucią, charakteryzacji filmowej z Marianem Folgą, Wiktorią Wędzichą i Wiktorią Sojką czy sprzętowych, pozwalających na wypróbowanie dźwigu Movie Bird MB 12 VertiCrane oraz głowicy Elit.

Kulisy poprzednich edycji:

2021: https://www.youtube.com/watch?v=GJy6HLGTrCI

2020 online: https://www.youtube.com/watch?v=1WiMXm5C13I

 

Rejestracja na Plenery Film Spring Open: https://filmspringopenonline.eu/rejestracja-plenery/

Harmonogram wydarzeń: https://filmspringopen.eu/edukacja/plenery/harmonogram/

Więcej informacji o programie można znaleźć w mediach społecznościowych Film Spring Open: Facebook, Instagram i Twitter.