Aktualności
Skrytykuj! i dołącz do Jury Młodzieżowego 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej
Data publikacji: 03 / 02 / 2021

Skrytykuj! i dołącz do Jury Młodzieżowego 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej

Rusza kolejna edycja konkursu Skrytykuj! na recenzję, wideorecenzję lub podcast dotyczący wybranego filmu. Laureat zasiądzie w Jury Młodzieżowym 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej – festiwalu wybranych polskich filmów pełnometrażowych oraz weźmie udział w cyklu wirtualnych warsztatów „MovieMy o filmie”, prowadzonych przez profesjonalistów

Lubisz oglądać filmy i bez końca o nich dyskutować? Tęsknisz za powrotem na salę kinową? Chcesz spotkać ludzi kina? Jeżeli tak, to konkurs „Skrytykuj!” jest inicjatywą właśnie dla Ciebie! Aby dołączyć do Jury Młodzieżowego, napisz recenzję, stwórz wideorecenzję lub nagraj podcast dotyczący wybranego filmu. Autorskie prace można publikować na stronie www.skrytykuj.pl od 1 do 28 lutego 2021 roku (włącznie). Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 5 marca. Do udziału w konkursie zachęcają m.in. Joanna Kulig, Monika Broda i Arkadiusz Jakubik.

 

 

Konkurs przeznaczony jest dla osób w wieku 16-21 lat. 35. Tarnowska Nagroda Filmowa – festiwal wybranych polskich filmów pełnometrażowych planowany jest w terminie 5-12 czerwca 2021 roku w formule stacjonarnej. Organizator Festiwalu zapewnia zakwaterowanie oraz wyżywienie Udział w festiwalu zostanie poprzedzony udziałem w cyklu wirtualnych spotkań  MovieMy o kinie, które poświęcone będą m. in. porównaniu klasycznych form krytyki filmowej  z możliwościami jakie oferują nowe technologie czy sztuce tworzenia plakatu.

 

uczestnicy i uczestniczki konkursu Skrytykuj! ośmioro nastolatków

fot. Paweł Topolski

 

W ubiegłym roku Jury Młodzieżowe 34. Tarnowskiej Nagrody Filmowej, z Adamem Krośnickim-Midoniem, laureatem Konkursu Skrytykuj! w składzie, nagrodziło film Wszystko dla mojej matki w reżyserii Małgorzaty Imielskiej.

Regulamin konkursu | PDF

Kontakt

Tytus Ciski

tytus.ciski@fina.gov.pl

22 182 47 62/ m. +48 695 363 996

 

foto główne: Paweł Zakrzewski