Aktualności
Skrytykuj.pl | Warsztaty w Gdyni | 3–4 kwietnia 2019
Data publikacji: 08 / 03 / 2019

Skrytykuj.pl | Warsztaty w Gdyni | 3–4 kwietnia 2019

Zapraszamy grupy szkolne na bezpłatne warsztaty krytyki filmowej, które odbędą się w gdyńskim Konsulacie Kultury w ramach II Dni Krytyki Filmowej.

Nauczymy się pisać o filmie i prowadzić wywiad z twórcą. Dowiemy się jaką rolę odgrywa dźwięk w filmie. Obejrzymy i przeanalizujemy wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych polskie filmy krótkometrażowe: „Dzień babci” Miłosza Sakowskiego, „Koniec widzenia” Grzegorza Mołdy, „Najpiękniejsze fajerwerki ever” Aleksandry Terpińskiej, „Deer Boy” Katarzyny Gondek, „Jerry’ego” Romana Przylipiaka, a także „Amerykański Sen” Marka Skrzecza.

Udział w warsztatach może stanowić istotny element przygotowań do startu w konkursie Skrytykuj! oraz Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, organizowanych przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny.

Terminy

Warsztaty odbędą się w III turach (jedna grupa może zapisać się tylko na jedną z nich):

  • I tura: 3.04.2019 r. (środa), w godz. 8:45 – 11:30 – skonfrontujemy ze sobą „Najpiękniejsze fajerwerki ever” Aleksandry Terpińskiej oraz „Amerykański Sen” Marka Skrzecza
  • II tura: 3.04.2019 r. (środa) w godz. 12:00 – 14:45 – przeanalizujemy „Jerry’ego” Romana Przylipiaka oraz „Deer Boy” Katarzyny Gondek
  • III tura: 4.04.2019 r. (czwartek) w godz. 9:00 – 11:45 – „skrytykujemy” „Dzień babci” Miłosza Sakowskiego oraz „Koniec widzenia” Grzegorza Mołdy, czyli filmy wyprodukowane i udostępnione przez Gdyńską Szkołę Filmową

Wszystkie spotkania poprowadzą dziennikarka filmowa Magdalena Felis oraz krytyk filmowy Sebastian Smoliński.

Warunki uczestnictwa

W zajęciach mogą wziąć udział zorganizowane grupy uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W miarę wolnych miejsc będą przyjmowane zgłoszenia indywidualne. Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy wyłącznie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Wysłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z przyjęciem na warsztaty. Przyjęcie zgłoszenia i potwierdzenie uczestnictwa zostanie wysłane drogą mailową najpóźniej 96 h po wpłynięciu zgłoszenia. Liczba miejsc jest ograniczona (limit miejsc na każdą turę zajęć wynosi 60).

Miejsce

Warsztaty odbywają się w Konsulacie Kultury, ul. Jana z Kolna 25, 81-001 Gdynia (w odległości 650 m od dworca Gdynia Główna).

Kontakt

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Tytusem Ciskim: tytus.ciski@fina.gov.pl, +48 22 182 47 63.

Organizatorzy i partnerzy

Warsztaty współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

undefined