Aktualności
Spotkanie z twórcami filmu „Inny świat” | Transmisja w Ninatece
Data publikacji: 05 / 10 / 2017

Spotkanie z twórcami filmu „Inny świat” | Transmisja w Ninatece

W sobotę, 7 października o godzinie 18:45, zapraszamy do Ninateki na transmisję spotkania z Dorotą Kędzierzawską i Arturem Reinhartem, którzy opowiedzą o Danucie Szaflarskiej i o swoim filmie poświęconym wybitnej aktorce. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Filmu Polskiego na Litwie organizowanego przez Instytut Polski w Wilnie.

17. Festiwal Filmu Polskiego na Litwie odbędzie się w dniach 5–15 października w pięciu miastach. W tym roku motywem przewodnim są „Filmowe Asy”. W ramach programu głównego będzie można zobaczyć  najnowsze polskie filmy, w tym m.in. „Sztukę kochania” Marii Sadowskiej, „Jestem mordercą” Macieja Pieprzycy, „Voltę” Juliusza Machulskiego czy „Bodo” Michała Kwiecińskiego.

 

Tegoroczny przegląd polskiej kinematografii w sposób szczególny poświęcony będzie zmarłej na początku tego roku Danucie Szaflarskiej, legendzie polskiego kina i teatru, która aktorską karierę rozpoczęła w wileńskim Teatrze na Pohulance. W kinie „Skalvija” będą wyświetlane jej największe i najbardziej znane role. Film „Inny świat” o Danucie Szaflarskiej zaprezentują reżyserka Dorota Kędzierzawska i operator Arthur Reinhart. Spotkanie, które rozpocznie się 7 października około godziny 18:45 będzie transmitowane na stronie ninateka.pl (godzina spotkania może ulec niewielkiej zmianie, gdyż jest to część większego wydarzenia).

Cały film można obejrzeć w Ninatece.

Inny świat | Dorota Kędzierzawska