Aktualności
„Targowisko twórczości” na Script Fiesta 9½
Data publikacji: 22 / 02 / 2021

„Targowisko twórczości” na Script Fiesta 9½

Organizatorzy Script Fiesta 9½, imprezy branżowej przeznaczonej dla scenarzystów, otwierają nabór do kolejnej edycji „Targowiska twórczości”, w którym scenarzyści zyskują możliwość skonfrontowania swojego pomysłu na film ze script-sparingpartnerem! Festiwal potrwa od 22 do 24 kwietnia 2021 roku

Czym jest Targowisko twórczości?

Nie bez przyczyny Targowisko twórczości nazywane jest kliniką scenariuszową. To niezapomniane doświadczenie dla scenarzystów, którzy odważą się publicznie porozmawiać o tym, o czym piszą w zaciszu swoich domów, jedyna w swoim rodzaju „publiczna terapia”, podczas której wystawiają swoją artystyczną wrażliwość na próbę. Konfrontacja ze script-sparingpartnerem i publicznością pozwala twórcy wypunktować mocne strony i słabości pomysłu na historię, a jednocześnie opatrzyć scenariuszowe „obrażenia” – uświadomić sobie, nad czym w tekście warto jeszcze popracować.

Maciej Ślesicki – dyrektor Script Fiesty, nagradzany reżyser, scenarzysta i producent – odszukuje najlepsze recepty, inspiruje do działania, udziela bezcennych wskazówek m.in. jak wykreować bohatera, którego widzowie pokochają, stworzyć przejmujący konflikt, pozbyć się scen bez istotnego znaczenia dla przebiegu historii, skutecznie przenieść prawdę psychologiczną z tekstu na obraz.

Uczestnicy Targowiska będą mieli okazję wysłuchać porad reżyserskich, scenariopisarskich i producenckich. Prezentacja pomysłów na scenariusz zawsze wiąże się dla twórcy z olbrzymim stresem. „Targowisko twórczości” stara się go oswoić. To ważne doświadczenie, które będzie procentować nie tylko w kontekście rozwoju konkretnego scenariusza, ale także w przyszłości, podczas pitchingów i publicznych konfrontacji z potencjalnymi inwestorami – podkreśla Malwina Czajka, dyrektorka artystyczna festiwalu.

Jak zgłosić się do Targowiska twórczości?

Aby zgłosić chęć udziału  Targowisku twórczości, należy przesłać jednostronicowy opis projektu w formacie PDF i zawrzeć w nim: imię, nazwisko, email, telefon, tytuł, gatunek / format, logline oraz streszczenie. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 marca 2021 roku.

Więcej informacji na stronie oficjalnej festiwalu.

Konkurs na scenariusz serialu internetowego

Dwie kobiety, jeden mężczyzna, jedna nagroda! O projektach, które zawalczą o 10 000 zł w Konkursie na koncepcję serialu internetowego, debatować będą: Maciej Ślesicki – producent, scenarzysta, reżyser oraz dyrektor Script Fiesty, Marta Szymanek – współscenarzystka Watahy, jednego z najgłośniejszych polskich seriali premium ostatniej dekady i oczekiwanej przez widzów Odwilży oraz Natasza Parzymies – scenarzystka i reżyserka internetowego serialu Kontrola, który w sieci obejrzało już ponad 30 mln widzów!

Termin na nadsyłanie zgłoszeń do konkursu upływa 19 marca 2021 roku.

Więcej informacji na stronie oficjalnej festiwalu.

Script Fiesta online

Script Fiesta w tym roku obierze kierunek online — stąd zaskakujące 9 i pół. 10. edycja zaplanowana jest natomiast na 2022 rok. Wszystkie wydarzenia będą dostępne na platformie Think Film. Festiwal w tym roku przygotowywany jest tak, aby nie był kolejnym spotkaniem na Zoomie. Zaprezentowanych zostanie kilkanaście wykładów i masterclassów. Będą to elementy, które złożą się na pełną merytorycznej wiedzy układankę o świecie scenariuszy filmowych. Materiały o różnej długości i odmiennych formatach zaprezentowane zostaną wraz z pokazami filmowymi premierowo od 22 do 24 kwietnia 2021. Poza tym ważne będzie coś jeszcze – prezentacje pomysłów na scenariusze.

Zainteresowani mogą skorzystać z trzech możliwości: Konkursu na koncepcję serialu internetowego, Targowiska twórczości oraz Pitch Fiesty. Wprawdzie dwa ostatnie realizujemy w formule online, ale zadbamy o możliwość poznania się i nawiązania relacji branżowych. Najważniejsze dla nas jest to, aby Script Fiesta 9 ½ była wzbogacającym doświadczeniem, które pozwoli scenarzystom czerpać inspiracje i tworzyć lepiej, ciekawiej i z jeszcze większą przyjemnością – podkreśla Malwina Czajka.