Aktualności
Tu FINA. Rozmowy filmowe
Data publikacji: 15 / 02 / 2021

Tu FINA. Rozmowy filmowe

Nowy projekt Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego, w którym filmografowie spotykają się wirtualnie na wspólne rozmowy o gwiazdach, kinie i przedwojennych produkcjach filmowych, ale nie tylko. Powstał z potrzebny nieustannego opowiadania o filmie, która w przypadku filmografów nigdy nie jest zaspokojona

W pierwszych trzech odcinkach programu Tu FINA. Rozmowy filmowe Katarzyna Wajda i Grzegorz Rogowski zapraszają na opowieść o niekwestionowanej królowej polskich ekranów i  ulubienicy publiczności, Jadwidze Smosarskiej. Filmografowie będą rozgryzać fenomen popularności i sukcesu słynnej Jadzi.  W pierwszym odcinku Katarzyna Wajda i Grzegorz Rogowski porozmawiają o początkach jej kariery w kinie niemym, w kolejnych programie opowiedzą jak Jadwiga Smosarska radziła w erze dźwiękowej kina, a w ostatnim odcinku poświęconym Jadwidze Smosarskiej przybliżą, co czekało ją w Hollywood i jak wojna zmieniła jej karierę. Filmografowie postarają się nakreślić wielobarwny portret gwiazdy, czasem nawet spierając się o słynną Jadzię.

Zapowiedź cyklu można obejrzeć tutaj.

Obejrzyj I odcinek TU FINA

 

Materiału można słuchać także na Soundcloudzie.

Jak słuchać/oglądać Tu FINA?

Tu FINA. Rozmów filmowych będzie można słuchać w formie podcastu (profil FINA na Soundcloudzie), ale i oglądać jako videocast na oficjalnym kanale FINA na Facebooku oraz na kanale FINA na YouTube. Kolejne odcinki będą emitowane raz w miesiącu, wymiennie z programem Filmy, które kochamy.

 

Playlista wszystkich odcinków na YouTube.

 

Playlista wszystkich odcinków na Soundcloudzie.