Aktualności
Wacław Zimpel | FINA na ucho – premiera koncertu
Data publikacji: 10 / 06 / 2020

Wacław Zimpel | FINA na ucho – premiera koncertu

Zapraszamy na internetową premierę koncertu Wacław Zimpel | FINA na ucho, który odbył się w siedzibie Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego 31 stycznia tego roku

Koncert wyemitujemy premierowo na profilu FB FINA Wałbrzyska 3/5, a chwilę później będzie on dostępny także w najwyższej jakości na www.ninateka.pl. Uznany klarnecista i kompozytor wykonał utwory z najnowszego albumu Massive Oscillations, na którym rozwija zainteresowania współczesną muzyką elektroniczną.

Wacław Zimpel zdobył rozgłos, grając free jazz z absolutną czołówką tej sceny. Wszechstronność i kompozytorska kreatywność sprawiły, że bardzo szybko zaczął zgłębiać inne stylistyki i tradycje muzyczne: minimalizm, indyjską muzykę klasyczną czy marokańską gnawę.

Wydana w 2016 roku solowa płyta Lines okazała się przełomowa w karierze artysty ze względu na wykorzystanie analogowych instrumentów elektronicznych, które stały się jego nową fascynacją. Niespodziewanie Zimpel zamienił jazzowe kluby na najważniejsze festiwale muzyki elektronicznej na świecie i kooperacje z artystami takimi jak James Holden, Forest Swords czy Shackleton.

31 stycznia w Londynie odbyła się premiera nowego albumu laureata Paszportu Polityki z 2017 roku zatytułowanego Massive Oscillations.

Do zobaczenia na FINA Wałbrzyska 3/5 w środę 10 czerwca o 20:00.

fot. Laila Cohen