Aktualności
Warsztaty Filmoteki Szkolnej
Data publikacji: 10 / 01 / 2019

Warsztaty Filmoteki Szkolnej

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych i 7-8 klas szkół podstawowych oraz nauczycieli na bezpłatne warsztaty filmowe Filmoteki Szkolnej. Do wyboru 50 terminów w trzech lokalizacjach: Warszawie, Gdyni i we Wrocławiu.

Zajęcia łączą w sobie formę wykładów i ćwiczeń z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. Uczestnicy w praktyce przejdą przez wszystkie etapy tworzenia filmu: poznają specyfikę pracy z kamerą i oświetleniem, dowiedzą się jak nagrywać dźwięk oraz nauczą się montażu zrealizowanych materiałów. Efektem zajęć będzie etiuda filmowa.

Warunki uczestnictwa

Czekamy na zgłoszenia grup składających się z maksymalnie 7 uczniów oraz opiekuna. W przypadku warsztatów dla nauczycieli obowiązują zgłoszenia indywidualne.

Zgłoszenia przyjmowane są do 1 lutego 2019 r za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Potwierdzenie możliwości udziału grupy lub osoby indywidualnej w warsztatach zostanie wysłane najpóźniej 8 lutego. Wysłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z przyjęciem na warsztaty.

Warsztaty odbywają się w trzech miejscach: w Warszawskiej Szkole Filmowej, Gdyńskiej Szkole Filmowej oraz Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. W formularzu zgłoszeniowym należy wybrać preferowaną lokalizację.

Po zakończonych warsztatach uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia Warsztatów Filmoteki Szkolnej.

Warsztaty są bezpłatne. Organizatorzy nie zwracają kosztów przejazdu i nie zapewniają wyżywienia.

Warsztaty odbywają się w godzinach:

  • 9:00–19:00 w Warszawskiej Szkole Filmowej
  • 9:00–19:00 w Gdyńskiej Szkole Filmowej
  • 10:00–19:00 w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu

Kontakt

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Działem Edukacji FINA: Tytus Ciski, tytus.ciski@fina.gov.pl, tel. 22 182 47 63.

Organizatorzy i partnerzy

Warsztaty współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

undefined