Drugie spotkanie z cyklu, zatytułowane Metody pracy z filmem na lekcji – uczeń jako reżyser i projektant, na którym m.in. poruszymy kwestie filmu jako preludium ważnych pytań i narzędzia dyskusjotwórczego, nie zabraknie również propozycji nowoczesnych narzędzi do wykorzystania w pracy z filmem, także w sytuacji edukacji zdalnej. Spotkanie poprowadzi Dariusz Martynowicz. Zapraszamy nauczycieli wszystkich etapów edukacji, edukatorów, bibliotekarzy, wychowawców świetlic!
Dariusz Martynowicz – nauczyciel języka polskiego w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach. Członek grupy SUPERBELFRZY RP. Fascynat twórczych lekcji i nowoczesnych technologii w nauczaniu. Trener edukacyjny. Microsoft Educator Expert w roku szkolnym 2019/20 i 2020/21. W 2020 roku wyróżniony przez kapitułę Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Jego zainteresowania skupiają się przede wszystkim na: sketchnotingu w edukacji, ICT w nauczaniu, pracy metodą projektu oraz edukacji medialnej i filmowej.
Kluczowe informacje:
Webinarium odbędzie się 2 grudnia, w godz. 19:00–20:30. Udział w webinarium jest bezpłatny.
Webinarium realizowane jest za pośrednictwem platformy Clickmeeting, obowiązuje ograniczenie do 100 miejsc! Tylko osoby zarejestrowane otrzymają zaświadczenie, komplet materiałów przygotowanych przez prowadzącego oraz będą mogły zadawać pytania za pośrednictwem chatu. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ.
Zapisy trwają do 1 grudnia (włącznie) lub do wyczerpania puli miejsc.
Następnego dnia nagranie webinarium opublikujemy na kanale YouTube Filmoteki Szkolnej. Zapraszamy!
Kolejne spotkania:
Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach, podczas których razem z zaproszonymi ekspertami (m. in. Kingą Dolatowską – Liderką Filmoteki Szkolnej w woj. zachodniopomorskim), Arkadiuszem Walczakiem – dyrektorem WCIES, dr Aleksandrą Szyller – pedagożką, trenerką czy Izabelą Wyppich – członkinią grupy Superbelrzy RP, nauczycielką z I LO w Rudzie Śląskiej) porozmawiamy na następujące tematy:
1) Filmowy projekt edukacyjny,
2) Film jako źródło historyczne,
3) Filmoteka Szkolna w bibliotece,
4) Związki filmu i literatury,
5) Wykorzystanie filmu w edukacji wczesnoszkolnej.
Kontakt:
Tytus Ciski
tytus.ciski@fina.gov.pl
+ 48 22 182 47 62 / + 48 695 363 996
fot. Paweł Zakrzewski