Aktualności
„Wojna światów 1920″ − wirtualny pomnik bohaterów 1920 roku
Data publikacji: 30 / 07 / 2020

„Wojna światów 1920″ − wirtualny pomnik bohaterów 1920 roku

W wydawanym przez FINA portalu biogramy.pl znajdują się tysiące stron nawiązujących do odzyskania przez Polskę niepodległości, heroicznej walki z najeźdźcami i odbudowy kraju po przeszło stuletnim okresie zaborów. Aby ułatwić do nich dostęp, redakcja portalu przygotowała specjalny materiał, który w jednym miejscu zbiera odnośniki do najważniejszych materiałów tamtego okresu

„Wojna światów 1920”zawiera linki do wybranych miejsc w serwisie biogramy.pl, które z kolei prowadzą do tysięcy podstron związanych z wydarzeniami z 1920 roku. Daje to szybki wgląd w wielość i różnorodność zasobów cyfrowych zgromadzonych w portalu: tekstów, filmów i krótkich materiałów wideo o bohaterach walk o odzyskanie niepodległości, audycji, ciekawostek, a przede wszystkim zdjęć, które pokazują ich w sytuacjach oficjalnych i prywatnych, a także różne formy ich upamiętniania wczoraj i dziś.

Obok tekstów i multimediów w portalu można także znaleźć ułatwiające eksplorację ogromnych zasobów indeksy, złożone z dziesiątków tysięcy kategorii, z których pokaźna część związana jest z przełomem sprzed stu lat. Wielu naszych bohaterów ma przypisane hasła, widoczne na ich stronach w postaci tzw. „chmury wiedzy”, mapy pokazujące związane z nimi miejsca, gdzie urodzili się, działali, umarli, dzięki czemu można też szybko odnaleźć osoby związane z określonymi lokalizacjami w kraju.

Redakcja portalu biogramy.pl apeluje o przekazywanie cyfrowych kopii zdjęć i innych materiałów związanych z bohaterami walk o niepodległość.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGLA na lata 2017-2020.

Link do materiału: https://www.biogramy.pl/a/artykul/bitwa-swiatow-1920

logo programu Niepodległa oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego