Aktualności
Zarządzanie kolekcjami w archiwach | Sesja Q&A
Data publikacji: 27 / 04 / 2021

Zarządzanie kolekcjami w archiwach | Sesja Q&A

Zapraszamy na drugie już spotkanie ze specjalistami z INA, które poprowadzą Anne Couteux i Axel Roche-Dioré Tym razem w sesji Q&A skupimy się na kwestiach dotyczących zarządzania kolekcjami, które budzą największą ciekawość wśród archiwistów

Dowiemy się o polityce akcesji zbiorów w INA, jak wygląda proces katalogowania zasobów, jakich standardów opracowywania zbiorów – audiowizualnych i nie tylko, używa się w INA.W czasie półtoragodzinnego spotkania będzie można zadawać pytania dotyczące najlepszych praktyk w  zarządzaniu zasobami archiwalnymi.

Prowadzący

Anne Couteux – w INA kieruje działem zarządzającym standardami opisu zawartości archiwów audiowizualnych. Zajmuje się zarządzaniem m.in. słownikami, w tym tezaurusem, używanym do opisywania, indeksowania i pobierania multimedialnych archiwów INA. Obecnie zajmuje się wdrażaniem nowego systemu informatycznego (opartego na modelu FRBR) do zarządzania zbiorami multimedialnymi INA.

Axel Roche-Dioré – dołączył do INA w 2016 roku jako Project Lead w dziale konsultingu, gdzie prowadził projekty dla klientów francuskich i międzynarodowych. Od 2019 pracuje jako Data Engineer i zajmuje się budowaniem nowego systemu informacyjnego INA. Z wykształcenia filmoznawca i konserwator w zakresie materiałów audiowizualnych i cyfrowych.  W INA brał udział w projektach archiwizacyjnych i konserwatorskich obejmujących m.in. zarządzanie danymi cyfrowymi, audyt baz danych, zarządzanie digitalizacją projektów i prace nad technicznymi aspektami systemów MAM. Wykłada na studiach podyplomowych z zakresu zarządzania dziedzictwem audiowizualnym w ramach INA sup.

Informacje praktyczne

Kiedy: 7 maja, godz. 14–15.30

Dla kogo: Pracowniczki i pracownicy sektora GLAM (galerie, biblioteki, archiwa, muzea), którzy na co dzień zajmują się zarządzaniem danymi i kolekcjami w swoich instytucjach.

Ograniczona liczba miejsc: 35 osób

Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym ANG<->PL

Zapisy

Rejestracja zakończona.

 

Ilustracja: fot. DRs Kulturarvsprojekt, CC BY-SA 2.0