Dowiemy się o polityce akcesji zbiorów w INA, jak wygląda proces katalogowania zasobów, jakich standardów opracowywania zbiorów – audiowizualnych i nie tylko, używa się w INA.W czasie półtoragodzinnego spotkania będzie można zadawać pytania dotyczące najlepszych praktyk w zarządzaniu zasobami archiwalnymi.
Prowadzący
Anne Couteux – w INA kieruje działem zarządzającym standardami opisu zawartości archiwów audiowizualnych. Zajmuje się zarządzaniem m.in. słownikami, w tym tezaurusem, używanym do opisywania, indeksowania i pobierania multimedialnych archiwów INA. Obecnie zajmuje się wdrażaniem nowego systemu informatycznego (opartego na modelu FRBR) do zarządzania zbiorami multimedialnymi INA.
Axel Roche-Dioré – dołączył do INA w 2016 roku jako Project Lead w dziale konsultingu, gdzie prowadził projekty dla klientów francuskich i międzynarodowych. Od 2019 pracuje jako Data Engineer i zajmuje się budowaniem nowego systemu informacyjnego INA. Z wykształcenia filmoznawca i konserwator w zakresie materiałów audiowizualnych i cyfrowych. W INA brał udział w projektach archiwizacyjnych i konserwatorskich obejmujących m.in. zarządzanie danymi cyfrowymi, audyt baz danych, zarządzanie digitalizacją projektów i prace nad technicznymi aspektami systemów MAM. Wykłada na studiach podyplomowych z zakresu zarządzania dziedzictwem audiowizualnym w ramach INA sup.
Informacje praktyczne
Kiedy: 7 maja, godz. 14–15.30
Dla kogo: Pracowniczki i pracownicy sektora GLAM (galerie, biblioteki, archiwa, muzea), którzy na co dzień zajmują się zarządzaniem danymi i kolekcjami w swoich instytucjach.
Ograniczona liczba miejsc: 35 osób
Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym ANG<->PL
Zapisy
Rejestracja zakończona.
Ilustracja: fot. DRs Kulturarvsprojekt, CC BY-SA 2.0