Aktualności
Zima w FINA
Data publikacji: 20 / 01 / 2020

Zima w FINA

FINA zaprasza zorganizowane grupy dzieci, uczestników akcji „Zima w mieście” oraz inne zainteresowane osoby na bezpłatne pokazy filmów poświęconych animacji lalkowej

W każdy wtorek i czwartek ferii zimowych udamy się w niesamowitą podróż – zobaczymy jak wygląda życie prawdziwych jaskiniowców oraz będziemy uczestniczyć w wielkiej serowej pogoni z Ludwikiem i Solanem. Każdy pokaz poprzedzi krótka prelekcja wprowadzająca uczestników w tematykę filmu oraz pozwalająca lepiej go zrozumieć.

 

Jaskiniowiec, reż. Nick Park, Francja, Wielka Brytania 2018, 89 minut
Terminy: wtorek 11.02.2020/ 18.02.2020 r.
godz. 10:00-12:00 FINA, ul. Wałbrzyska 3/5, sala Ziemia Obiecana

W zamierzchłych czasach, gdy nie było facebooka, prądu i ciepłej wody, a w zagrodzie za jaskinią pasły się dinozaury, rozgrywa się pełna szalonych przygód historia dzielnego Duga, który musi zjednoczyć swą jaskiniową ferajnę przeciw nadchodzącemu zagrożeniu. W świecie, w którym zamiast psa każdy mógł mieć mamuta, a zaostrzony kamień był gadżetem na miarę dzisiejszego smartfona, nadejście pulsującej hałaśliwą nowoczesnością Epoki Brązu zwiastuje nieuniknione kłopoty.

 

Solan i Ludwik: wielki wyścig z serem, reż. Rasmus A. Sivertsen, Norwegia 2015, 78 minut
Terminy: wtorek 13.02.2020/ 20.02.2020 r.
godz. 10:00-12:00
FINA, ul. Wałbrzyska 3/5, sala Ziemia Obiecana

Zawadiacki Solan jest mistrzem w niejednej dyscyplinie. Łyżwiarstwo, skok wzwyż czy warcaby – zawsze jest najlepszy. Remis? Dla niego to słowo mogłoby nie istnieć. Liczy się tylko sukces. Pewien kolejnego zwycięstwa bez zastanowienia staje do wielkiego wyścigu z serem. Jeśli wygra, zyska kolejny mistrzowski tytuł, jeśli przegra, on i jego przyjaciele stracą dach nad głową. Na trasie czekają liczne niebezpieczeństwa. Przeciwnicy zastawiają pułapki (w końcu wszystkie chwyty dozwolone). Czy Solan i jego drużyna tym razem zatriumfują?

 

Wstęp
Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsce, zaakceptuj regulamin wydarzenia oraz wypełnij formularz internetowy (https://forms.nina.gov.pl/zima-w-fina/). Formularz będzie aktywny od 20 stycznia 2020 r., od godz. 15:00.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem
tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).
Liczba miejsc na każdy seans: 120
Przedział wiekowy: 7+

Partnerem wydarzenia jest Biuro Edukacji Miasta st. Warszawy